Pravidla

13. dubna 2017 v 16:50 | Admin

Hra na hrdiny je nejčastější nepřesný český překlad anglického pojmu Role playing game, známějšího pod zkratkou RPG. Přesnější, ale jen zřídka se vyskytující překlad zní rolové hry.

Hráči ovládají svou a jeho družinu. Jednotlivým vlastním postavám je většinou možné přidělit různé vzory chování dle zaměření postavy, nebo alespoň naplánovat sled prováděných akcí. Rozdílem od počítačových her je ten, že hráč neovládá postavu šipkami ↑→←↓ ale píšete, co vaše postava dělá.Nenadávat ostatním hráčům nebo adminovi.

Kdykoliv někam vejdete, musíte zase odejít, než začnete hrát na jiném místě. Umíte se snad rozdvojovat? Ne. Vaše postava to taky neumí.

Omlouvat delší absenci ve hře.

Žádné domlouvání párů či jiné podobné věci.

Pokud hráč vnucuje svému protihráči reakci, dopouští se vážného přečinu prohřešku označovaným jako powerplaying. Powerplaying je typickým příkladem bezohledného chování hráčů, kteří rozhodují za druhou postavu bez ohledu na reakci jejího hráče. Žádný hráč nemůže sám určit, co se stalo jiné postavě.


Postava nemůže vědět to, co ve hře sama nezažila, a to bez ohledu na znalosti a informovanost hráče. Ačkoliv si hráč může přečíst, jak se např. ostatní postavy jmenují, jejich postava to nemůže vědět, dokud se to ve hře nedozví. Například pokud víte, že jedna postava vás třeba pomlouvala, víte to pouze VY, vaše postava nemá ani tušení, dokud se jí to neřekne ve hře.

Neboli dokonalá postava. Všechno zná, umí, je nejlepší, je nejkrásnější a nikdo ji nikdy neporazí. Hráč tohoto druhu postav si zřejmě myslí, že je středem vesmíru. NE! Je mnohem zajímavější a zábavnější hrát za postavu, která má nějaké nedostatky a slabosti, než za téměř nelidskou bytost, máte pak co zlepšovat.


Takzvaná křišťálová stěna je rozdíl mezi hráčem a postavou. Hráči jste vy. Sedíte u počítače a ťukáte prsty do klávesnice, čímž ovládáte svou postavu. Vaše postava žije příběh, jež jí vymýšlíte. Ale nejste to Vy. Vaše postava má jiný vzhled, jméno, vlastnosti a vědomosti. RPG vám nabízí neuvěřitelné možnosti, zvláště pak s nadpřirozenem, využíjte tu příležitost.


Vypravěč neboli osud upřesňuje děj a provádí hráče příběhem, ať už jde o velké kvesty nebo každodenní maličkosti. Vypravěče ovládají zkušení hráči, jejichž naplní práce je utvářet hru. Slovo vypravěče je zákon. Má vždy pravdu a nelze s ním polemizovat, ignorovat ho nebo měnit jeho rozhodnutí. Pokud se nějaký herní příspěvek dostane do rozporu vypravěčem, platí vždy slova vypravěče.POKUD JSTE SI PRAVIDLA PŘEČETLI, PROSÍM ABYSTE V REGISTRACI NA OTÁZKU OHLEDNĚ PRAVIDEL ODPOVĚDĚLI "VELITERY"

REGISTRACE ZDE

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 .... .... | 26. dubna 2017 v 20:30 | Reagovat

Ahoj přemýšlím o registraci ^^
Bohužel buď jsem slepá nebo nevidím dotazy či chat.. pokud jsem slepá omlouvám se :D
Jen nevadila by menší aktivita? Aktivní by jsem byla hlavně v pátek sobotu a v neděli a přes týden plus mínus :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama