Víly

15. dubna 2017 v 19:33 | Admin


ZÁKLADNÍ INFORMACE


 

Víly jsou nejčistčími a nejmírulovnějšími tvory na zemi. Jsou velmi překrásné.Většina umí ovládat magii, ale některé jsou jenom krásou oplývajícím stvořením. Dělí se na měsíční, nebeskou, vodní, lesní, horskou, ohnivou a temnou. Všechny víly u sebe nosí vílí prach. Mezi prachem hodné a temné víly je velký rozdíl. Zatímco prach hodné víly plní přání, prach temné víly slouží jako zbraň.

 

VZHLED

 

Víly jsou často přirovnávány k elfům, s nimiž sdílejí několik výrazných rysů - protáhlé uši zakončené špičkou, ladnost a eleganci, půvab a výrazné velké oči různých barev. Jsou na pohled velmi krásné.

Víly mají buď dva nebo jeden pár křídel, různých barev, většinou ale ladí k jejích vílím oblečkům. Žádná křídla nejsou stejná, každá jsou jedinečná a nenahraditelná. Nejsou s vílou propojena pouze fyzicky, ale také psychicky. Pokud by víla přišla o svá křídla, připravilo by ji to o veškerou magii.

 

HISTORIE

 

Původ víly není zcela jasný; můžou být reliktem původních božstev. Jiná teorie říká že v původním pojetí byly víly čarodějkami, jež až později získaly nadpřirozenou podstatu. Představa že víly jsou duše předčasně zemřelých dívek, zvláště těch, jež spáchaly sebevraždu či se utopily, je pozdní a vznikla nejspíše až pod křesťanským vlivem.

 
 

SLABOSTI

 

Ztráta křídel, nedostatek měsíční záře, přilišné vyčerpání, přítomnost temných bytostí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama